Novi poraz mlade reprezentacije

0

Mlada reprezentacija Crne Gore poražena je od Švajcarske (2:0) u osmom kolu grupe E kvalifikacija za UEFA EURO 2025.

Uprkos porazu, izabranici Nikole Rakojevića ostavili su dobar utisak, pogotovo nastupom u drugom poluvremenu. Meč je, ispostavilo se, riješen sredinom prvog dijela, kada su Orel Amenda i Valmir Matoši u postigli po gol u razmaku od šest minuta.

Do tada je gledana tvrda utakmica, da bi nastavak donio ofanzivu ,,sokola“. U 52. minutu odličan slobodan udarac Nikole Janjića i odbrana Paskala Loreca najavili su šanše naše selekcije. U 66. minutu Janjić je lobovao Loreca, ali je lopta završila pored gola, da bi ubrzo Balša Tošković zamalo bio neprecizan sa par metara.

Dva minuta kasnije ponovo je u šansi bio Janjić, ovog puta je loše zahvatio loptu i omogućio čuvaru mreže gostiju da spriječi pogodak. Veoma dobar pokušaj imao je i Tošković u 72. minutu, kada je lopta malo zakačila stativu poslije šuta sa desetak metara iskosa.

– Žao mi je zbog momaka što se ovako završilo, jer po prikazanom su zaslužili puno više. Primili smo prvi gol iz prekida, gdje su u visini imali prednost u odnosu na nas, iako smo morali drugačije da reagujemo. Mislim da smo, uprkos svemu, odigrali korektnu utakmicu, što ne pokazuje rezultat. Uvijek sam, međutim, bio pristalica rezultata i volio bih da smo odigrali manje korektno, a da smo ga imali, rekao je selektor Rakojević.

Kvalifikacije se završavaju u oktobru, kada će Crna Gora dočekati Rumuniju i gostovati Finskoj.

Crna Gora – Švajcarska 0:2