Riječi koje brinu i poslije uspjeha: Dalić otvorio temu budućnosti

0

Selektor Hrvatske Zlatko Dalić otvoreno je izrazio zabrinutost za budućnost nacionalnog tima, a u centru njegove pažnje nalazi se ono što smatra najvećim problemom – napadačka linija.

Iako su „vatreni“ na posljednja dva Svjetska prvenstva stizali do medalja i uprkos činjenici da su u velikom stilu izborili plasman na naredni Mundijal, Dalić smatra da razloga za samozadovoljstvo nema i da je vrijeme za ozbiljno preispitivanje.

Nije dobra situacija, u problemima smo. Mlađi igrači se traže, nijesu se nametnuli, nijesu pokazali kvalitet, nijesu pokazali da imaju mjesta u reprezentaciji. Nemamo pravo rješenje u napadu. Još je tu najkvalitetniji Budimir, a on je i najstariji. Treba nam pravi, moćan, jak, brz napadač koji može i da pobjegne. Nažalost, nemamo ga“, rekao je Dalić za hrvatske medije.

Posebnu brigu selektoru predstavlja i status reprezentativaca u klubovima širom Evrope, gdje značajan broj igrača nema kontinuitet nastupa.

Nemamo veliki izbor igrača. U ovih osam godina koliko sam tu, situacija je sada najneizvjesnija. Ranije smo pred velika takmičenja znali 85 ili 90 odsto sastava, a sada to ne znamo. Imamo mnogo igrača koji ne igraju u klubovima i želim da se to promijeni. Nadam se da će se situacija popraviti u narednih šest mjeseci i da će imati bolji status. Samo je nekolicina standardna, i to su uglavnom stariji igrači. Drugih, koji moraju da budu nosioci, nema“, poručio je Dalić.

Ostavite odgovor

Please enter your comment!
Please enter your name here