Početna Kladionica Viborg ništa ne prepušta slučaju na otvaranju sezone – 1.9!

Viborg ništa ne prepušta slučaju na otvaranju sezone – 1.9!

0

Viborg i Odense večeras od 19 časova na “Enerdži Viborg areni” otvaraju novu sezonu danske Superlige, u duelu dva tima koja žele pozitivan start prvenstva.

Viborg je favorit, prošlo prvenstvo u eliti završio je na petom mjestu, tek ispod crte koja je vodila u Evropu, iza Arhusa, Mitjilanda, Nordsjelanda i Brondbija, i u novu sezonu ulazi sa željom da bude barem jednu poziciju iznad kako bi se dokopao internacionalne scene.

Odense je, s druge strane, bio u grupi timova koji su se borili za opstanak i ulazi u prvenstvo sa željom da se to ne ponovi.

Očekuje se neizvjestan duel dva kvalitetna rivala. Viborg će pokušati da iskoristi prednost domaćeg terena, a ima i dodatni motiv, jer je izgubio od večerašnjeg rivala u oba prošlogodišnja međusobna susreta.

Naša je procjena da “zeleni” ovoga puta neće omanuti protiv “prugastih”, kako je nadimak Odensea, i zato predlažemo da u Meridian kladionicama odigrate na pobjedu domaćina. Kvota je 1,9.