Aguero najbolji strani strijelac u istoriji Premijer lige, tri uboda “stršljenova“ za novi pad Bornmuta (VIDEO)

0

Aston Vila – Mančester Siti 1:6 (0:4) El Gazi 90+1′- Marez 18′,24′, Aguero 28′,57′,81′, Gabrijel Žezus 45+1′

Bornmut – Votford 0:3(0:1) – Dukure 42′, Dini 65′, Pereira 90+2′

Utakmicama u Bornmutu i Birmingemu spuštena je zavesa na 22. kolo engleske Premijer lige.

Mančester Siti je još jednom demonstrirao silu na gostujućem terenu, ovog puta u Birmingemu protiv Aston Vile. Šampion se ubjedljivom pobedom preselio na drugo mjesto, pa je sada on prvi pratilac neprikosnovenog Liverpula.

Rijad Marez je načeo domaće posle solo akcije u 18. minutu, a samo šest minuta kasnije, nakon greške odbrane Vile, Alžirac je duplirao prednost. Do poluvremena su pogodili i Serhio Aguero i Gabrijel Žezus.

Ništa dobro domaćinu nije se dogodilo ni u nastavku. Fantastični Aguero je još dva puta matirao golmana Nilanda. Argentinac je ovim het trikom stigao do 177 golova u Premijer ligi, čime je pretekao i legendarnog Tijerija Anrija, pa on sada dijeli četvrto mjesto vječne liste najboljih strijelaca ovog takmičenja sa Frenkom Lampardom. Ispred njega su još samo Endi Kol, Vejn Runi i Alan Širer. Kol je postigao 187 golova, Runi 208, a Širer je nedostižan sa 260 pogodaka.    ‘

Votford je nastavio svoj bijeg sa dna, osvojivši bodove na gotovanju Bornmutu “Din Kortu“.

Gosti su poveli preko Dukurea u 42. minutu, nakon greške golmana domaćih i odlične asistencije, najskupljeg pojačanja Votforda u istoriji, Ismaile Sara. U nastavku su “trešnjice“ potpuno potonule, prvo je legendarni napadač “stršljenova“ Troj Dini duplirao prednost, da bi u sudijskoj nadokandi pogodio i Argentinac Pereira.

Bornmut je bez pobjede već pet kola, a isto toliko Votford ne zna za poraz.