Blijeda Crna Gora poražena u Rejkjaviku

0

Fudbalska reprezentacija Crne Gore doživela je poraz u prvom kolu Lige nacija, izgubivši od Islanda rezultatom 2:0.

Meč je počeo obećavajuće za „sokole“ – Milutin Osmajić je prvi zaprijetio, a ubrzo je Nikola Krstović imao šansu, no njegov pokušaj je izblokiran. Izgledalo je da izabranici Roberta Prosinečkog mogu doći do povoljnog rezultata u hladnom Rejkjaviku.

Ipak, crnogorska odbrana je popustila na dva gotovo identična načina. Pred kraj prvog poluvremena, nakon kornera koji je izveo Albert Gudmundson, Ori Oskarson je ostao potpuno sam i lako zatresao mrežu.

Na početku drugog dijela, domaći su nastavili s pritiskom, a sudija Delažo je najprije dosudio penal za Island. Međutim, nakon pregledavanja VAR snimka, odluka je preinačena jer se jasno viđelo da je Slobodan Rubežić blokirao šut tijelom, a ne rukom.

Konačan udarac stigao je u 59. minutu. Ponovo iz kornera, ovaj put ga je izveo iskusni Gifli Sigurdson, a Jon Dagur Torstenson se najbolje snašao na prvoj stativi, obezbijedivši svom timu drugu prednost.

Selektor Prosinečki pokušao je da preokrene tok utakmice ubacivanjem Stevana Jovetića, Dritona Camaja i kasnije Stefana Mugoše, ali to nije donijelo željeni efekat. Nikola Krstović i Driton Camaj imali su solidne prilike, no rezultat se nije mijenjao.

Island je upisao prve bodove u Ligi nacija, dok Crnu Goru očekuje iskupljenje u poneđeljak na domaćem terenu kraj Bistrice, đe će od 20:45 dočekati reprezentaciju Velsa.