Breznica nije uspjela

0

Fudbalerke Breznice hrabro su se borile na Malti, bile veoma blizu prolaska u finale turnira prve kvalifikacione runde Lige šampiona –  nakon produžetaka poražene su od domaćina Birkirkare 2:1.

Prošle godine crnogorske prvakinje su, takođe, protiv istih rivalki nesrećno izgubile u drugom minutu sudijske nadoknade (0:1), a sada su izjednačujući gol za 1:1 primile kada su ostale sa igračicom manje.

Izdržale su do 109. minuta, borbenom igrom u odbrani, uz odlične reakcije golmanke Svetlane Miličić, ali ne i do kraja.

Breznica je povela u 17. minutu golom srpske fudbalerke Marijane Jankov, na asistenciju njene zemljakinje Milijane Pavlović.

Birkirkara je imala posjed i inicijativu, Breznica bila čvrsta ispred svog gola, a sigurnost je unosila i golmanka Miličić.

Međutim, u 58. minutu se sve promijenilo. Tada je Aleksandra Vujošević dobila drugi žuti karton, da bi samo dva minuta kasnije Japanka Juna Hazekava poravnala na 1:1.

Hazekava je u četvrtom minutu drugog produžetka pogodila još jednom za preokret i plasman Birkirkare u finale, gdje je čeka Anderleht.

Breznica će se u subotu, u borbi za utješno treće mjesto, sastati sa Crvenom zvezdom.