Budućnost uspješno započela pripreme: Pobjeda protiv Vlaznije u Skadru

0

Fudbaleri Budućnosti iz Podgorice uspješno su započeli pripremni period, savladavši ekipu Vlaznije iz Skadra rezultatom 3:1 u prvoj prijateljskoj utakmici. Duel je počeo minutom ćutanja u znak poštovanja prema preminulom reprezentativcu Matiji Šarkiću.

Oba tima su nastupila u kombinovanim sastavima, dajući priliku svim igračima iz protokola. Trener Budućnosti, Ivan Brnović, iskoristio je ovu priliku da pruži šansu mladim igračima, od kojih su neki prvi put igrali za prvi tim.

Utakmica je bila otvorena sa obje strane, puna efektivne igre, a mi smo u globalu odigrali dobar meč, na momente i odličan. Posebno bih pohvalio našu djecu od 16 i 17 godina, koji su potvrdili kvalitet i dobar rad u našoj Omladinskoj školi. Kroz rad na treninzima su unijeli zdravu konkurenciju koja se ‘prelila’ i na utakmicu. Nastavićemo u ovome ritmu, u ponedjeljak nam se priključuje ostatak tima, ali nećemo da zaboravimo našu djecu – naprotiv“, izjavio je Brnović.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, dok je prava akcija uslijedila u drugom dijelu. Đorđe Despotović je postigao prvi gol iz penala u 50. minutu, koji je izborio Petar Grbić. Desetak minuta kasnije, Vladimir Perišić je povisio na 2:0 nakon kombinacije sa Despotovićem i Bojovićem. Treći pogodak za Budućnost postigao je Petar Grbić, koji je zaobišao golmana nakon asistencije Perišića.

Što se tiče same utakmice, prvo poluvrijeme je bilo čvrsto i ravnopravno, proteklo je u brzom ritmu sa nekoliko šansi na obje strane, dok smo u drugom dijelu bili bolji i konkretniji, a iz kontranapada izuzetno opasni. Sve u svemu, zadovoljan sam igrom i odnosom prema obavezama, taktički smo funkcionisali skladno, a rezultat iako je bio u drugom planu je dobar za dalji rad i motivaciju“, poručio je Brnović nakon utakmice.

U prvom poluvremenu za Budućnost su igrali: Domazetović, Trninić, Orahovac, Martinović, Ignjatović, Mirković, Brajović, Jovanović, Vukotić, Ivanović, Kostić. U drugom dijelu su nastupili: Đurović, Bojović, Dašić, Adžić, Mugoša, Vukanić, Perišić, Šaranović, Camaj, Grbić, Despotović.

Podgorički tim nastavlja pripreme i naredni prijateljski meč igra protiv Mornara pod Goricom 19. juna.