Dečić eliminisan iz kvalifikacija za Ligu šampiona nakon remija sa TNS-om

0

Crnogorski šampion, FK Dečić, odigrao je dobru utakmicu, ali nije uspio da nadoknadi zaostatak iz prvog meča u revanšu 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv TNS-a. Meč u Podgorici završen je rezultatom 1:1, dok je u prvom susretu tim iz Velsa slavio sa 3:0 i osigurao plasman u drugo kolo.

Dečić je prvi zaprijetio u 14. minutu kada je Mašović šutirao sa preko 20 metara i pogodio stativu. Tokom većeg dijela prvog poluvremena, Tuzani su imali više loptu u nogama, ali im je nedostajalo konkretnih rješenja u napadu. U finišu prvog poluvremena, gosti su iskoristili svoju prvu priliku. Nakon prekršaja nad Klarkom u šesnaestercu, Jang je bio siguran sa bijele tačke i doveo TNS u vođstvo od 1:0.

Drugo poluvrijeme donijelo je bolje izdanje Dečića. Izabranici Milorada Pekovića napadali su neprestano i nisu se predavali. U 57. minutu, Mašović i Luka Malešević su odigrali sjajan dupli pas, a Malešević je snažnim udarcem u lijevi ugao natjerao golmana gostiju, Konora Robertsa, na odličnu intervenciju.

Dečić je izjednačio u 72. minutu kada je Kajević iskoristio odbijenu loptu i pogodio mrežu. Iako su imali prilike da dođu do pobjede u finišu meča, nisu uspjeli da realizuju svoje šanse.

Dečić će sada nastaviti takmičenje u kvalifikacijama za Ligu konferencija, gdje će se suočiti sa pobjednikom duela između Dinamo Batumija i Ludogoreca.