Despotović donio trofej “plavima”

0

U finalu Kupa Crne Gore, Budućnost je savladala Jezero rezultatom 2:1, osiguravši tako plasman u kvalifikacije za Ligu konferencija. Utakmica je odigrana na stadionu Pod Goricom pred brojnom publikom koja je svjedočila uzbudljivom i veoma dobrom susretu.

Jezero je povelo već u 3. minutu golom Redžepagića, koji je iskoristio nepažnju odbrane Budućnosti. Nakon toga, Budućnost je preuzela inicijativu i nekoliko puta bila blizu izjednačenja. Najbliži su bili u 20. minutu kada je večeras sjajni Milan Vukotić glavom pogodio stativu, a potom je udarac Đorđa Despotovića iz blizine odbranio golman Asanović pred sam kraj prvog poluvremena.

Ipak, u drugom poluvremenu Budućnost je uspjela preokrenuti rezultat. U 58. minutu novi fudbaler Juventusa Vasilije Adžić je sjajno proigrao Milana Vukotića, koji je preciznim udarcem postigao gol za izjednačenje 1:1.

Nakon izjednačenja, tempo igre je opao, a nije bilo mnogo uzbuđenja do same završnice meča. U 88. minutu, Budućnost je izborila slobodan udarac na ivici kaznenog prostora. Đorđe Despotović je preuzeo odgovornost i preciznim udarcem postigao gol koji je plavima donio peti trofej najmasovnijeg klupskog takmičenja.

Pehar osvajaču Kupa uručio je potpredsjednik FSCG Tomislav Čelebić.