Dramatičan derbi u Nikšiću: Sutjeska i Budućnost bez pobjednika, Dečić i dalje lider

0

U najvećem crnogorskom derbiju, fudbaleri Sutjeske i Budućnosti podijelili su bodove odigravši 1:1, čime je Dečić zadržao lidersku poziciju na tabeli Meridianbet Prve lige, unatoč porazu od Mornara sa 0:1. Budućnost je imala šansu da preuzme vrh tabele, ali je propustila priliku da dominaciju iz prvog poluvremena pretvori u ubjedljiviju prednost.

Luka Mirković je bio blizu postizanja gola kada je njegov udarac sa 20 metara pogodio stativu, a zatim je asistirao Tonćiju Mujanu za vodeći gol Budućnosti. Mujan je, međutim, propustio priliku da udvostruči prednost “plavih”, što bi im možda osiguralo sva tri boda.

U drugom poluvremenu, 20 minuta prije kraja, Veljko Batrović je postigao gol za Sutjesku i izjednačio rezultat, sprečavajući Budućnost da se vrati na prvo mjesto tabele. Dramatičan završetak meča obeležila je velika šansa koju je Mujan propustio u posljednjem minutu sudijske nadoknade, ostavljajući Podgoričane sa samo jednim osvojenim bodom.

Ovaj rezultat dodatno zagrijava trku za šampionsku titulu u Meridianbet Prvoj ligi, dok se ekipama predstoji borba u nastavku sezone sa mnogo neizvjesnosti i uzbuđenja.