Kapiten naše reprezentacije SStevan Jovetićgovorio je na pres konferenciji pred današnji meč sa Gibraltarom.
On je kazao da je ambijent u kojem su se pripremali za ovaj meč i u kojem će se igrati sama utakmica “težak” zbog smrti Andrije Delibašića.
Napadač kiparske Omonije je istakao da vjeruje u pobjedu na startu kvalifikacija.
– Tužan je ambijent, prošle godine nas je napustio Matija Šarkić, sada Deli… Teško se fokusirati na fudbal, svi smo tužni, Andrija je bio veliki čovjek, saigrač, drug, brat… Još ne mogu da prihvatim što se desilo, rekao je Jovetić, koji je poručio da neće biti opuštanja protiv Gibraltara.
– Igraćemo i za našeg Delija. Spremamo se za ovaj meč, i uvijek tako treba da bude, kao da igramo protiv neke od najvećih reprezentacija. Treba da postavimo neki standard i da uvijek budemo na tom nivou. Neće biti lako, prve utakmice su uvijek najteže, svi očekuju da pobijedimo. Fudbal se brzo mijenja, ,,male“ ekipe su napredovale i sve su manje razlike. Mislim da neće biti lako, ali naravno zavisi od nas. Moramo da budemo pravi i vjerujem da ćemo pobijediti, rekao je Jovetić.
Sjutrašnji duel na Gradskom stadionu u Nikšiću počeće u 18 časova. Sudijski tim dolazi iz Portugala, a predvodi ga Antonio Nobre.