Jović spasio Srbiju u sudijskoj nadoknadi

0

Luka Jović je postigao gol u posljednjim trenucima utakmice za Srbiju na Allianz Areni u Minhenu, osiguravši remi 1-1 protiv Slovenije i održavajući nade svog tima za plasman u nokaut fazu UEFA Evropskog prvenstva.

Oba tima su znala da bi tri boda mogla biti ključna za njihove šanse da se plasiraju u osminu finala. Slovenija je, međutim, bila u nešto boljoj poziciji s obzirom na to da su u ovu utakmicu ušli s već osvojenim bodom i započeli su pozitivno. Adam Čerin je iskoristio slabosti u srpskoj odbrani i natjerao Predraga Rajkovića na odbranu.

Tek pred kraj prvog poluvremena Srbija je uspjela ozbiljnije zaprijetiti Janu Oblaku dok je ekipa Dragana Stojkovića pokušavala da se oporavi od poraza 1-0 protiv Engleske. Napadač Juventusa Dušan Vlahović je bio ispred Vanje Drkušića, ali je njegov udarac glavom dobro zaustavio golman Atlético Madrida.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu imala je Slovenija u 37. minuti, kada je Timi Max Elšnik pogodio stativu, a obično precizni Benjamin Šeško je promašio odbitak. Uprkos kasnom naletu Srbije, u kojem je Aleksandar Mitrović iz blizine pucao, a Oblak odbranio, prvo poluvrijeme je završilo kao drugo bez golova na ovom turniru.

Odmah po početku drugog poluvremena, Mitrović se dobro povezao sa kapitenom Dušanom Tadićem, ali ga je Oblak ponovo zaustavio. Zatim je Jaka Bijol umalo postigao autogol, kada je loptu Mijata Gaćinovića izbacio tik iznad sopstvene prečke.

Nijedna utakmica na Euro 2024 nije prošla toliko dugo bez gola, ali Žan Karničnik se pobrinuo da se to ne desi. Desni bek je u 68. minuti ukrao loptu Gaćinoviću i krenuo u snažan napad prema srbijanskoj polovini terena prije nego što je dodao loptu lijevo do Elšnika. Zatim je nastavio svoj neometani trk i bio pronađen na drugoj stativi, gdje je postigao gol.

Srbija je skoro odmah uzvratila, kada je centaršut Andrije Živkovića dočekao Mitrović, ali je pogodio prečku iz blizine, dok je frustracija srbijanskog tima rasla. Izgledalo je da će ostati bez bodova, ali sa već isteklim petim minutom nadoknade, Jović je glavom poslao loptu u donji ugao iz kornera Ivana Ilića, što je izazvalo oduševljenje među navijačima. Stojkovićeva ekipa sada s obnovljenom nadom dočekuje Dansku u utorak, dok Slovenija, koja ima dva boda, igra protiv Engleske.