Kom osvojio Nikšić, pobjede Budućnosti, Grblja i Zete

0

Kompletirano je 28. kolo Prve fudbalske lige Crne Gore.

U premijernom meču 28. kola Prve fudbalske lige Crne Gore fudbaleri Mladosti su pred svojim navijačima porazili Rudar 2:0. Gosti su prvi mogli do prednosti u 17. minutu kada Radomir Đalović nije iskoristio jedanaesterac. Čini se da je taj momenat i odlučio konačan ishod meča. Oba gola za domaći tim postigao je Adrović. Iskusni napadač je prvo u 33. minutu zatresao mrežu Agovića, da bi u 57. minutu postavio konačni rezultat.

Kom je u Nikšiću “šokirao” aktuelnog lidera, ekipu Sutjeske. Sastav trenera Vlaisavljevića je pogotkom Simunovića osvojio tri veoma važna boda u borbi za opstanak.

Zeta je nakon dužeg perioda uspjela da slavi pred domaćim navijačima. Na debiju Dragoljuba Đuretića “vukovi” su slavili nad Dečićem 2:0. Domaćin je do prednosti stigao golom Cavnića u 70. minutu, da bi konačan rezultat postavio Milojko u finišu utakmice.

Budućnost je napokon uspjela da osvoji sva tri boda. Plavi su u Danilovgradu porazili tim Iskre 0:1. Gol vrijedan tri boda postigao je Sekulić u 46. minutu meča.

Važan trijumf ostvario je Grbalj koji je golom Vukovića porazio sastav Petrovca.