LŠ: Dinamo se poigravao sa Partizanom, TNS primio pet “komada” u Mađarskoj

0

Fudbaleri Dinama iz Kijeva ubjedljivo su savladali beogradski Partizan u prvom meču 2.kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Oni su na aneutralnom terenu u Poljskoj slavili sa čak 6:2. Partizan je poveo iz penala preko Saldanje u 22.minutu.

Dinamo je između 40. i 45. minuta postigao tri gola za ubjedljivo vođstvo na poluvremenu. Strijelci su bili Šaparenko, Bražko i Karavaev.

U nastavku je Dinamo prvo povisio na 4:1 preko Kabaeva u 55.minutu, a Saldanja je smanjio u 66.

Ipak, do kraja meča su pogađali Popov u 83. i Pihalionok u 92. za više nego ubjedljivu pobjedu.

TNS koji je eliminisao naš Dečić poražen je od Ferencvaroša 5:0.

Norveški Bodo je bio ubjedljiv protiv šampiona Letonije RFS sa 4:0, a Karabag naših Vešovića i Jankovića je slavio 0:2 u gostima kod šampiona Gibraltara Linkoln Red Impsa. Malme je bio bolji od Klaksvika 4:1, Jagelonija je sa 0:3 savladala Panevežis, FCSB i Makabi Tel Aviv su odigrali 1:1.