Mađari u 100.minutu do pobjede, Filkrug za prvu poziciju Njemaca

0

Izgledalo je da od velikog derbija između Njemačke i Španije u četvrtfinalu neće biti ništa, jer je ekipa Švajcarske, poznata po tome što je na prošlom Euru izbacila tadašnjeg prvaka svijeta, Francusku, umiješala svoje “prste”. Međutim, u 92. minutu Niklas Füllkrug je postigao gol za 1:1 i sačuvao “elfu” prvo mjesto u grupi A. Tim Murata Jakina je vodio preko 60 minuta i bio na korak do iznenađenja.

VAR tehnologija u centru pažnje

U 17. minutu, gol Roberta Andriha je poništen nakon što je VAR pregledom utvrđeno da je Jamal Musiala faulirao Michaela Ebischera. Švajcarska je povela u 28. minutu golom Dana Endoja, a VAR je potvrdio da je napadač Bolonje bio u igri zahvaljujući stopalu Antonija Rüdigera.

Napeti trenuci u Frankfurtu

Njemačka je nastavila da napada u drugom poluvremenu, ali su propustili nekoliko prilika. Jamal Musiala je u 50. minutu pogodio pravo u golmana Jana Somera, dok je Kai Havertz u 88. minutu pogodio prečku. Kada se činilo da će Švajcarska iznenaditi domaćina, rezervisti David Raum i Niklas Füllkrug su organizovali akciju u 92. minutu, koja je rezultirala izjednačenjem.

Drama u Štutgartu

Istovremeno, u Štutgartu, Mađarska je u 100. minutu uspjela da ostane u igri za osminu finala zahvaljujući golu Čobota protiv Škotske. U napetom meču obilježenom povredom Barnabaša Varge i neiskorišćenim prilikama, Čobot je postigao gol u posljednjim trenucima, održavajući nade Mađarske da kao jedna od najboljih trećeplasiranih reprezentacija izbore nokaut fazu.