Mladi “sokoli” slavili u kvalifikacijama za EP: Crna Gora savladala Albaniju

0

Mladi crnogorski fudbaleri konačno su ostvarili pobjedu na svom terenu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, savladavši Albaniju 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Marko Franeta u 93. minutu, donijevši pobjedu ekipi Nikole Rakojevića.

Franeta, defanzivac Petrovca, sjajno je reagovao u kontranapadu i preciznim udarcem lijevom nogom sa lijeve strane matirao golmana Albanije.

Utakmica, koja je prekinuta krajem novembra zbog obilnih padavina, nije obilovala prilikama. Albanija je imala jednu veliku šansu u prvom dijelu, dok je Crna Gora najbolju priliku imala u 51. minutu preko Damjana Mugoše.

Viktor Đukanović, Ognjen Bakić i Andrija Radulović pokušavali su sa distance, ali bez uspjeha sve do Franetinog odlučujućeg šuta. Ovo je druga pobjeda Crne Gore u kvalifikacijama, nakon što su prethodno slavili protiv Jermenije.

Crna Gora trenutno ima sedam bodova iz šest utakmica, tri manje od četvrtoplasirane Albanije, ali i dvije utakmice manje.

Kvalifikacije se nastavljaju u septembru, kada će naš tim igrati protiv Rumunije u gostima 6. septembra i protiv Švajcarske u Podgorici 10. septembra.