Óskarsson: Bili smo bolji cijelu utakmicu

0

„Ovo je, naravno, fantastično – vratiti se na Laugardalsvöll, postići gol i pobijediti 2:0. Ne može bolje,“ izjavio je Orri Steinn Óskarsson, strijelac za Islanda u pobjedi protiv Crne Gore u meču Lige nacija.

Óskarsson je postigao svoj pogodak odličnim udarcem glavom krajem prvog poluvremena, nakon preciznog kornera koji je izveo Jóhann Berg Guðmundsson. Bio je to potez s treninga, ili možda ipak ne?

Ovaj smo potez uvježbavali nekoliko puta na treningu. Upravo ovako, sa bliže strane, poslao sam loptu u gol. Ovo je odličan primjer kako kvalitetan trening donosi rezultat. Drago mi je da smo to pokazali,“ rekao je Óskarsson nakon meča.

Pobjeda Islanda, nakon Óskarssonovog pogotka, nikada nije bila ozbiljno ugrožena. Jón Dagur Þorsteinsson povećao je prednost Islanda postigavši drugi gol nakon skoro sat vremena igre.

Osjećao sam da smo imali kontrolu nad igrom tokom cijelog meča. Nijesmo im dopuštali puno šansi. S druge strane, opasni smo u tranziciji i odlično koristimo prekide. Kada tako igramo, vrlo smo nezgodni protivnici,“ dodao je Óskarsson, koji je već fokusiran na sljedeći izazov – gostovanje Turskoj u ponedjeljak.

Da, da. Danas smo odradili devedeset minuta, a sad smo spremni za narednu utakmicu.“

Island je ovom pobjedom učvrstio svoje mjesto u borbi za plasman, dok Crna Gora, uprkos trudu, nije uspjela ozbiljnije ugroziti domaćina.