Otrant stopirao Budućnost, pobjeda Dečića

0

6. kolo 1. CFL donijelo je uzbudljive mečeve i neočekivane rezultate. Meč između Sutjeske i Mornara još uvijek je u toku, a domaćin vodi rezultatom 1:0 golom Vaska Kalezića iz 38. minute.

Budućnost je na svom terenu odigrala neriješeno protiv Otranta 1:1, uz gol Dragana Grivića u 55. minuti za domaće, dok je za goste pogodio Anđelo Rudović u 40. minuti.

Dečić je minimalnim rezultatom 1:0 savladao Jezero, zahvaljujući golu Luke Maleševića iz 38. minute.

Petrovac je upisao uvjerljivu pobjedu nad Jedinstvom rezultatom 3:1. Strijelci za Petrovac bili su Rodrigo Faust (33), Aleksandar Kapisoda (44) i Adnan Bašić (84), dok je jedini gol za Jedinstvo postigao Žarko Korać u 53. minuti. Jedinstvo je utakmicu završilo sa desetoricom igrača nakon što je Amir Muzurović dobio crveni karton u 68. minuti.

U susretu između Arsenala i Bokelja rezultat je bio 1:1. Arsenal je poveo golom Šalete Kordića u 59. minuti, ali je Bokelj izjednačio u posljednjim trenucima meča, kada je Fatih Muković postigao gol u 98. minuti.

• Kordić 59′ – Muković 90+8′

Nakon šestog kola, liga postaje sve zanimljivija sa neočekivanim rezultatima i odličnim partijama. Napetost raste kako se približavamo sredini sezone, a ekipe nastavljaju borbu za vrh tabele.