0

Meridian je za sve ljubitelje sporta povodom prvomajskog praznika pripremio veliki izbor sportskih događaja…

Barselona – Liverpul

Meridian tip: 3+

Milioni ljubitelja fudbala širom planete sa nestrpljenjem očekuju prvi duela polufinala Lige šampiona između Barselone i Liverpula, koji su zajedno osvojli 10 titula prvaka Evrope. Crveni dolaze u Kataloniju u trenutku kada praktično cijela regija proslavlja 26. titulu šampiona Španije, obezbijeđenu proteklog vikenda pobjedom nad Levanteom (1:0), sa željom da im pokvari žurku u najvažnijem takmičenju. Svaki navijač engleskog kluba priželjkuje reprizu osminu finala Lige šampiona iz 2007. godine. Liverpul je tada na “Nou Kampu” slavio 2:1 čuvenim tandemom “golfera” Krega Belamija i Jona Arnea Risea i bez obzira na poraz u revanšu (1:0) kasnije išao do finala, gdje je izgubio od Milana (2:1) u Atini.

Ren – Monako

Meridian tip: 2

Francuska liga nam donosi zaostali meč između Rena i Monaka. Ren je imao težak meč u kupu protiv PSŽ-a napravili su ogroman uspjeh osvojili su trofej, igrači su prilično umorni, istrošeni tokom cijele sezone igraju atraktivan fudbal dok sa druge strane Monako juri tri boda jer ih samo tri boda dijele od ispadanja iz prve lige.