Radnički imao lošu uvertiru pred meč sa Mornarom

0

Radnički iz Kragujevca koji je rival našeg Mornara u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija, započeo je novu sezonu Super lige Srbije porazom od Železničara iz Pančeva rezultatom 3:2. Meč je odigran na stadionu Dubočice u Leskovcu, đe Kragujevčani igraju svoje utakmice dok traje postavljanje novog terena na njihovom stadionu “Čika Dača”.

Pančevci su poveli već u trećem minutu golom Branislava Kneževića. Samo 12 minuta kasnije, Eze je proigrao Daria Grgića, koji je savladao golmana Radničkog Lekovića.

Radnički je smanjio zaostatak u 29. minutu kada je bek Tomislav Dadić šutirao sa lijeve strane šesnaesterca, a fudbaler Železničara Nikola Jovanović nespretno skrenuo loptu u sopstvenu mrežu.

Železničar je do kraja prvog poluvremena povećao vođstvo. Lazar Romanić postigao je treći gol za svoj tim u trećem minutu nadoknade, ponovo uz asistenciju Ezea.

Drugi autogol Železničara dogodio se u 53. minutu, nakon što se lopta odbila od Matije Mitrovića poslije izvedenog kornera i šuta Besima Šerbečića iz Radničkog.