Rimljani upisali po trojku, „viola“ pala u Veroni

0

Odigrane su još tri utakmice 13. kola italijanske Serije A. Derbi mečevi igrani su u subotu, ali je i nedeljno popodne bilo zanimljivo.

Do pobeda su stigla oba kluba iz prestonice. Lacio je nastavio sjajan niz bez neuspeha u Seriji A i stigao do osmog meča bez poraza, a do pete uzastopne pobede. „Nebesko plavi“ su slavili protiv Sasuola u gostima, a gol odluke postigao je Kaisedo u sudijskoj nadoknadi. Prethodno je najbolji strelac prvenstva, Ćiro Imobile, svojim 15. golom doneo prednost gostima, da bi spretni Kaputo u 45. minutu izjednačio. Za goste je igrao Sergej Milinković-Savić, a za domaće Filip Đuričić, doduše do 70. minuta.

Lacio je prvi pratilac vodećeg dvojca, a njih prati gradski rival Roma. „Vučica“ je došla do pobede nad Brešom, mada su se gosti dobro držali u prvom poluvremenu. Štoperi Rome postigli su prva dva gola. Kris Smoling, pozajmljeni fudbaler Mančester Junajteda, bio je najviši u skoku posle kornera u 49. minutu, da bi isti fudbaler asistirao Manćiniju za 2:0, osam minuta kasnije. Posle skoro mesec dana gol je postigao i Edin Džeko, Bosanac je ugurao loptu u mrežu sa dva, tri metra u 66. minutu. Aleksandar Kolarov bio je u postavi rimskog kluba.

Važnu pobedu ostvarila je Verona u meču sa Fiorentinom. Jedini strelac za povratnika u elitu bio je Semjuel Di Karmine u 66. minutu. Verona je sada na odličnom 9. mestu, dok je Fiorentina, za koju je nastupio Nikola MIlenković, mesto iza.

Roma – Breša 3:0(0:0)