Šok u Bukureštu: Švajcarska otpisala Francusku

0

Šok za Francusku u osmini finala Eura – Švajcarska je slavila nakon penala i napravila najveće iznenađenje na turniru.

U regularnom dijelu je bilo 3:3, a jedini penal je promašio Kilijan Mbape u petoj seriji…

Bilo je svega, baš svega u 90 minuta.

Švajcarci su vodili na poluvremenu golom Seferovića, onda je u 55. Ljoris odbranio penal Rodrigesu i samo četiri minuta kasnije je bilo 2:1 za Francusku.

Oba puta se upisao Benzema, a kada je Pogba u 75. povisio na 2:1 izgledalo je da Francuzi rutinski idu ka četvrtfinalu.

Nije bilo tako – Seferović u 81. i Gavranović u 90. su šokirali “trikolore” i odveli Švajcarsku u produžetke.

Nakon nešto mirnijih dodatnih pola sata, uslijedili su penali.

Švajcarska će se u četvrtfinalu sastati sa Španijom, koja je danas nakon produžetaka bila bolja od Hrvatske 5:3.

Taj meč se igra 2. jula u Sankt Peterburgu.