TOTALNI RASKOL U MILANU: Najveće zvijezde poslale jasnu poruku novom treneru

0

Najavljivao se neki ‘novi Milan’, ali nakon samo tri kola nove sezone Rosoneri su, najblaže rečeno, na koljenima.

Nakon što je San Siro nakon pet sezona napustio Stefano Pioli, uzavrelu klupu Milana preuzeo je Paulo Fonseka, a portugalski stručnjak nije mogao ni sanjati ovako loš start.

Nakon 2:2 remija sa Torinom u prvom kolu i 1:2 šokantnog poraza protiv Parme, Fonsekini izabranici su na gostovanju Laciju imali imperativ pobjede kako bi zadržali priključak za vrhom.

Odlučio se Portugalac i za presedan u pripremi duela, u Rim je izveo početnu postavu bez najvećih zvijezda Rafaela Leaa i Tea Ernandeza.

Bez obzira na to, za Rosonere je sve sjajno počelo, već u osmom minutu poveli su preko Strahinje Pavlovića. Ali, kako to već biva sa Milanom, domaćini su u nastavku preokrenuli rezultat. Kastelanjos i Dia Lazicu su donijeli munjevito vođstvo, ali Milan je do kraja preko Leaa uspio izvući remi. Premda je riječ o novom kiksu Milana, rezultat ipak nije ono o čemu se priča dan kasnije.

U centru pažnje našao se vidljiv potez već ranije pomenutog dvojca, Leaa i Ernandeza, koji su jasno dali do znanja što misle o trenerovoj odluci da susret u Rimu započnu s klupe.

Naime, dok je u drugom poluvremenu trajala pauza za osvježenje, svi fudbaleri Milana osim Leaa i Ernandeza došli su uz trenerski prostor i slušali uputstva za završni dio susreta. Samo dvojac koji ordinira lijevom stranom Milanove ekipe ostao je na svojim pozicijama…