Tri boda ostala u Liverpulu, Luka Milivojević tragičar [VIDEO]

0

Everton – Kristal palas 2:0 (0:0)
87’ Kalvert-Lujin, 89’ Tosun

Fudbaleri Evertona savladali su večeras na svom ,,Gudison parku” Kristal Palas rezultatom 2:0 u okviru devetog kola Premijer lige.

Everton je golovima u samom finišu meča uspio da dođe do treće pobjede u nizu, dok je, s druge strane, Kristal Palas zabilježio treći uzastopni poraz.

Nakon prvog poluvremena, u kojem su mreže mirovale, mnogo više uzbuđenja viđeno je u nastavku. Igrao se 58. minut kada je Šejmus Kolman faulirao Vilfreda Zahu u sopstvenom šesnaestercu, a sudija Entoni Tejlor nije propustio priliku da pokaže na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Luka Milivojević, ali kapiten Palasa nije dobro šutirao, te mu je Džordan Pikford odbranio udarac sa 11 metara.

To je, vjerovatno, bio i ključni momenat meča, jer je Everton od tog trenutka počeo ozbiljnije da napada, što im se isplatilo u završnici susreta kada su Dominik Kalvert-Lujin u 87. minutu, a potom i Dženk Tosun u 89. nakon sjajne kontre, donijeli domaćinu sva tri boda.

Ovom pobjedom, Everton je stigao do 15. boda što ih stavlja na 8. mjesto na tabeli, dok je Kristal Palas 15. sa sedam osvojenih bodova.