Vlahović nosio Juventus u Đenovi

0

Srbijanski napadač Dušan Vlahović bio je ključna figura u današnjoj pobjedi Juventusa protiv Đenove u okviru 6. kola Serije A. “Bjankoneri” su slavili na gostovanju rezultatom 3:0, a Vlahović je svojim učinkom pokazao zašto je jedan od najvažnijih igrača torinskog kluba.

Prvi gol je postigao u 48. minutu, kada je precizno realizovao penal i tako donio prednost svojoj ekipi. Sedam minuta kasnije, Vlahović je ponovo zatresao mrežu Đenove, postigavši drugi pogodak za Juventus, čime je praktično osigurao trijumf.

Konačan rezultat postavio je Konseisao, koji je dodao treći gol i time zapečatio sudbinu domaćina.

Ovo su Vlahovićevi prvi golovi u takmičarskim utakmicama od 26. avgusta, kada je bio strijelac u pobjedi protiv Verone. Njegova forma je značajan impuls za Juventus, koji se bori za povratak na vrh Serije A.

Juventus se ovom pobjedom učvrstio u vrhu tabele, dok Vlahović nastavlja da dokazuje svoj golgeterski kvalitet.