1.CFL: Dečić sam na vrhu

0

Nakon osme runde Telekom 1.CFL, lidersku poziciju drže fudbaleri Dečića.

U posljednjem meču današnjeg programa, ekipa iz Tuzi na svom terenu je savladala OFK Titograd sa 3:0. Sva tri gola viđena su u finišu, goste je načeo Kristijan Vuljaj u 65. minutu, dok je pobjedu potvrdio Iljir Camaj golovima u 84. i 87. minutu.

Doskorašnji lider Podgorica poražen je prvi put u sezoni, a poraz mu je nanijela Sutjeska u Nikšiću – 3:0. Vladan Bubanja, Božo Marković i Milutin Osmajić tresli su mrežu protivnika.

Do pobjede je došla i Budućnost na gostovanju Jezeru – 2:0. Vasilije Terzić u 42. i Draško Božović iz jedanaesterca u 85. minutu donijeli su trijumf svojoj ekipi.

Najubjedljiviju pobjedu u ovom kolu upisao je Rudar protiv Iskre – 4:0. Vuk Striković je najavio trijumf, a nakon njega su se u listu strijelaca upisali i Dušan Vlaisavljević, Nemanja Kartal i Benin Tahirović.

Duel između Zete i Petrovca završen je minimalnim trijumfom domaćina. Gol odluke postigao je Goran Milojko u 86. minutu.

Na vrhu liste najboljih strijelaca nalaze se Šaleta Kordić iz Podgorice i Striković iz Rudara, sa po šest golova. Pogodak manje postigli su Marković iz Sutjeske i Vuljaj iz Dečića.