1.CFL: Pobjeda Zete, iznenađenje na Starom aerodromu

0

Završene su preostale dvije utakmice 3. kola 1. CFL koje su bile na programu večeras.

Zeta je u Petrovcu ostvarila veoma važnu pobjedu savladavši istoimenu ekipu 0:2. Golove za sastav iz Golubovaca postigli su Goranović i Sekulić.

OFK Titograd je na svom terenu iznenađujuće poražen od Rudara 0:1.  Domaćin je tokom cijelog meča bio nadmoćniji rival, ali kazna je stigla u 85. minutu kada je Ćuković zatresao mrežu Ivanovića!

U premijernom meču ovog kola Grbalj je remizirao sa ekipom Podgorice 1:1. Gosti su poveli golom Vujovića, da bi konačan rezultat postavio Kartal.

Budućnost je rutinski savladala Kom na svom stadionu 3:1. Domaćin je poveo preko Perovića u 10. minutu utakmice.

Na 2:0 povisio je Grbić u 50. minutu. Igrao se 70. minut kada je Orlandić fenomenalno odreagovao na centaršut Vlahovića i postigao prekrasan pogodak za 2:1. Očekivalo se da će se gosti otvoriti i napadati domaći tim kako bi se kući vratili makar sa bodom.

Pokušavali su izabranici trenera Trenevskog iz brzih kontra napada da ugroze gol Dragojevića, ali im to nije pošlo za nogom. Nakon jedne takve akcije, domaćin je oduzeo loptu, ona je došla do Ivanovića koji je rutinski zatresao mrežu Koma, i postavio konačan rezultat.

Meč između Sutjeske i Iskre odložen je zbog učešća ekipe iz Nikšića u kvalifikacijama za LE.