1.CFL se vratila u velikom stilu: Preokreti i goleada u borbi za bodove

0

Početak drugog dijela sezone 1.CFL lige obilježen je uzbudljivim susretima i nezaboravnim fudbalskim trenucima. Navijači su imali priliku da uživaju u spektaklu na terenima širom Crne Gore.

Arsenal Tivat demonstrirao moć protiv Jezera

Na svom terenu, Arsenal Tivat je pokazao zašto se smatra jednim od najnezgodnijih timova lige, savladavši ekipu Jezera rezultatom 3-1. Argentinac Pulejo, koji je stigao kao veliko pojačanje, nije dugo čekao da pokaže svoj talenat, postigavši gol već u 14. minuti. Kordić je nastavio niz dobrom igrom i udvostručio prednost deset minuta kasnije, dok je nesrećni autogol Šimuna u 32. minuti dodatno zakomplikovao stvari za Jezero. Iako je Redžepagić uspio da smanji prednost u 67. minuti, Arsenal je zadržao kontrolu nad igrom i osigurao pobjedu.

Jedinstvo slavilo u neizvjesnom okršaju protiv Rudara

U tijesnom meču koji nije obilovao prilikama, Jedinstvo je uspjelo da osvoji tri boda zahvaljujući golu Vlaovića u 76. minuti protiv Rudara. Ovom pobjedom, Jedinstvo je pokazalo da može biti izdržljivo i odlučno kada je to najpotrebnije.

Petrovac izvojevao pobjedu u dramatičnom preokretu

Utakmica između Petrovca i Mladosti Lobbet bila je pravi rollercoaster za gledaoce, sa dva preokreta i pet golova. Mladost je otvorila meč golom Maraša u 6. minuti, ali je Petrovac izjednačio preko Dedića pred kraj prvog poluvremena. Nakon što su gosti ponovo poveli golom Vukčevića, domaćin je pokazao karakter, izjednačivši preko Maleševića, da bi Basrak fantastičnim golom donio pobjedu Petrovcu 3:2.

Mornar minimalno protiv Sutjeske

U prvom meču nedjeljnog programa 20. kola, Mornar je uspio da savlada Sutjesku zahvaljujući golu Čarlsa Odonga Mba u 61. minuti. Iako je Sutjeska pokušavala da dođe do izjednačenja, sjajne intervencije golmana Popovića osigurale su pobjedu za Mornar.

Budućnost i Dečić podijelili bodove u derbiju kola

Derbi susret između Budućnosti i Dečića završen je remijem 2-2, iako je lider tabele Budućnost na poluvremenu imao dva gola prednosti. Golovi Vukotića i Despotovića nisu bili dovoljni da se odoli napadima Dečića, koji je zahvaljujući dvostrukom strijelcu Matiću, uspio da se vrati u igru i osvoji važan bod.

Ova kola 1.CFL lige definitivno su podigli očekivanja za nastavak sezone, obećavajući još više uzbuđenja, preokreta i fudbalske magije na terenima širom Crne Gore.