Poraz Crne Gore, Rusija je sad daleko

0

Crnogorska fudbalska reprezentacija poražena je večeras od Danske 0-1, u meču pretposljednjeg kola kvalifikacija za SP.

Gosti su do prednosti došli u 16. minutu utakmice golom sjajnog Eriksena. Nakon njegovog gola, uslijedio je novi šok za našu selekciju. Stevan Jovetić je zbog povrede morao da igru napusti u 20. minutu meča.

U finišu prvog dijela, strijelac jedinog gola na meču Eriksen šutirao je jako i precizno, ali je dobro reagovao naš golman Petković.

Jednu od najboljih prilika u drugom dijelu nije iskoristio Mugoša. Vešović je sjajno prošao po lijevoj strani, predriblao dvojicu protivničkih igrača, potom proturio loptu do Mugoše koji šutira pored gola.

Ovim porazom, naša selekcija je otežala put do baraža, praktično je potrebno čudo! Sada nam za baraž treba pobjeda nad Poljskom, a poraz Danaca od Rumunije.

CRNA GORA-DANSKA 0:1 (0:1)

Stadion: “pod Goricom”

Strijelac: Erisken 16′

Crna Gora: Petković – Marušić, Savić, Simić, Tomašević – Vukčević, Ivanić, Janković (Jovović), Jovetić (Đorđević), Vešović – Mugoša (Kojašević).

Danska: Šmajhel – Dalsgard, Kjer, Bjeland, Larsen – Kvist, Dilejni – Eriksen, Poulsen –  Kornelius, Sisto.