18 godina od čuvene utakmice Hrvatska – Jugoslavija

0

Prije tačno 18 godina, fudbalska reprezentacija Jugoslavije je remijem u Zagrebu protiv Hrvatske 2:2 izborila plasman na Evropsko prvenstvo u Belgiji i Holandiji.

Golove za tadašnju selekciju zajednice Srbije i Crne Gore dali su Predrag Mijatović i Dejan Stanković.

Hrvati su poveli pogotkom Alena Boškića, Jugoslavija je do poluvremena preokrenula rezultat, a na startu nastavka izjednačio je Mario Stanić.

“Vatreni” su imali i fudbalera više od 31. minuta poslije isključenja Zorana Mirkovića.

Popularni Bata, sadašnji asistent selektora Crne Gore Ljubiše Tumbakovića uhvatio je za međunožje Roberta Jarnog, pa je morao da napusti igru.

Jugoslavije je ipak sa desetoricom izdržala i plasirala se na Evropsko prvenstvo.