“Sokoli” ubjedljivi

0

Futsal reprezentacija Crne Gore upisala je ubjedljivu pobjedu u drugom prijateljskom susretu sa selekcijom Sjedinjenih Američkh Država – „sokoli“ su večeras u Umagu trijumfovali rezultatom 7:3.

Izabranici Sveta Ljesara su otpor protivnika slomili u drugom dijelu susreta, kada su postigli svih sedam pogodaka i nadoknadili minus od dva gola iz prvog dijela.

Amerikanci su do prednosti došli preko Milohana u 16. minutu, da bi dva minuta kasnije Lopez Espin povrećao prednost svog tima.

„Sokoli“ su do izjednčenja došli za pet minuta igre u drugom dijelu susreta – dvostruki strijelac za naš tim bio je Ranko Novović. U 26. minutu Gurzaković je donio prednost našem timu, koju je u 30. minutu uvećao Gojković.

Gurzaković se po drugi put u strijelce upisao u 31. minutu, dok je Šušić samo minut kasnije postigao šesti pogodak za naš tim. Seriju pogodaka izabranika Sveta Ljesara zatvorio je Minić u 34. minutu.

Konačan rezultat susreta postavio je Gonzalez u 37. minutu susreta.

– Odigrali smo odličnu utakmicu večeras i čestitao bih igračima na prikazanoj igri i zalaganju. U prvom dijelu susreta nedostajalo nam je  koncentracije i bili smo rastrzani, što su Amerikanci iskoristili da na odmor odu sa dva gola prednosti. U nastavku smo pokazali da imamo karakter, sedam puta tresli mrežu protivnika i upisali više nego zasluženu pobjedu. Igra u večerašnjem u duelu sa Amerikancima najbolja je koju je naša selekcija prikazala u posljendjih nekoliko godina, rekao je selektor Ljesar.

Sjedinjene Američke Države – Crna Gora 1:7

Umag, Hrvatska.

Sudije: Josip Dujmić, Sendi Soldatić (Hrvatska).

1:0 – Miohan 16′, 2:0 – Lopez Espin 18′, 2:1 – Novović 22′, 2:2 – Novović 25′, 2:3  – Gurzaković 26′, 2:4 – Gojković 30′, 2:5 – Gurzaković 31′, 2:6 – Šušić 32′, 2:7 – Minić 34′, 3:7 – Gonzalez 37′

SAD: Erik Ati, Julijan Eskobar, Diego Bobadilja, Dru Duker, Felipe Gonzalez. Igrali su još: Eduardo Macijas, Rikardo Lopez Espin, Antonio Manfut, Aleks Mendez, Stefon Milohan, Nelson Santana, Lukas Staufer, Hese Zamudio, Pol Vitener.

Crna Gora: Igro Asanović, Nikola Perović, Semir Gurzaković, Aleksandar Obradović, Ranko Novović. Igrali su još: Nikola Lobov, Đovani Kočović, Ognjen Šušić, Aleksa Bečanović, Lazar Mašulović, Ivan Pavićević, Nikola Minić, Saša Gojković, Nedžad Haverić.

Foto i text: fscg.me