Utakmica protiv Vojvodine bila je njegova posljednja na klupi Novog Pazara, nakon što je tim iz Novog Sada slavio ubjedljivu pobjedu rezultatom 3:0 u posljednjem, 37. kolu Superlige Srbije.
Vojvodina je pred domaćom publikom na stadionu “Karađorđe” dominirala od prvog minuta i na najbolji način zaključila sezonu, dok je Novi Pazar potpuno podbacio u meču koji je ujedno označio kraj Lalatovićevog mandata.
Lalatović je tokom karijere vodio veliki broj klubova u regionu, među kojima su FK Crvena zvezda, FK Vojvodina, FK Radnički Niš, ali i FK Budućnost, gdje se kratko zadržao tokom 2025. godine. Uprkos nesumnjivom fudbalskom znanju i energiji koju donosi ekipama, često je bio u centru pažnje zbog kontroverznih izjava i sukoba sa upravama, navijačima ili rivalima.
Ostaje da se vidi gdje će temperamentni strateg nastaviti karijeru, ali jedno je sigurno – gdje god se pojavi, pažnje nikada ne manjka.













