Pravi navijači Sutjeske pamte 24. maj 1981.

0

Omladinska prvenstva i nacionalni kupovi uvijek su bili u centru pažnje stare Jugoslavije.

Crna Gora je često imala predstavnike u završnicama ovih šampionata, a prije tačno 36 godina jedna generacija Sutjeske osvojila je Kup Jugoslavije u omladinskom uzrastu, pišu Dnevne novine.

Pehar koji i dan danas zauzima značajno mjesto u vitrinama nikšićkog ponosa, osvojili su momci sa sliike:

GORNJI RED: Doktor Mijanović, A. Vujović, Marojević, Dervišević, D. Vujović, Bandović, Delibašić, M. Vuković, P. Vuković i Milan Mika Zirojević (trener).
DONJI RED: Bajović, Šalja, M. Nenezić, Stevović, Bajčeta, Vorotovic, Ž. Vukovic, Jovović.

U finalu 24. maja 1981. pred punim tribinama beogradske Marakane (40.000 ljudi na finalnom meču omladinaca, kakav je to fudbal bio!) kao uvod u finale seniorskog Kupa između Veleža i Željezničara (3:2 za Mostarce), Sutjeska je savladala Sarajevo 2:1 i tako postala jedina ekipa sa prostora Crne Gore koja je osvojila i omladinski Kup i prvenstvo (1980. godine Nikšićani bili šampioni u ovom uzrastu) – takmičenja u organizaciji FSSFRJ.

Ekipa za ponos, ekipa za sva vremena i slika za lijepo sjećanje i uspomene na jednu od najboljih generacija u istoriji kluba.