Tužilaštvo istražuje autogolove u Pljevljima

0

Pljevaljsko Osnovno tužilaštvo provjerava navode iz prijave o sumnjama u nameštanje utakmice između fudbalskih klubova Pljevlja i Borac, prenosi Dan.

Naime, utakmica treće crnogorske fudbalske lige između Pljevlja i Borca završena je rezultatom 0:4, pri čemu su igrači domaćeg tima dali čak autogola.

U prijavi je iznijeta sumnja da je ova utakmica namještena kako bi pojedinci ostvarili finansijski dobitak na klađenju.

Sporna utakmica je odigrana 15. juna na gradskom stadionu u Pljevljima, a počela je u 15 časova i 30 minuta.

Na utakmici su postignuta četiri gola, od kojih su dva sami sebi dali fudbaleri domaćeg kluba.

Prvo je jedan fudbaler Pljevalja zatresao sopstvenu mrežu, a potom su gostujući fudbalera dali još dva gola. Konačni rezultat ove utakmice postavio je u sedamdesetom minutu fudbaler Pljevalja koji je dao još jedan autogol.

Prema navodima iz prijave, sudija Sanjin Hajdaragić je odsvirao kraj utakmice pet minuta ranije nego što je predviđeno, kako bi se zaustavilo dalje davanje golova.

Pojedini Pljevljaci koji su gledali ovu utakmicu tvrde da su fudbaleri bjelopoljskog tima u jednom periodu utakmice propuštali stopostotne prilike i izbjegavali da šutiraju na protivnički gol iz izglednih pozicija…