Ajaks – vjera u fudbal i dalje postoji! [VIDEO]

0

Totenhem – Ajaks 0:1 (0:1)
15′ Van de Bek

Fudbaleri Ajaksa savladali su Totenhem u Londonu rezultatom 1:0 u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

Posle odličnih utakmica protiv Real Madrida i Juventusa u prethodnim fazama takmičenja, Ajaks je nastavio da pruža izvanredne partije.

Ekipa Erika Ten Haga je odličnom postavkom na terenu, bez trunke panike i pored neiskustva koje posjeduju, uspjela da izađe na kraj sa, doduše, desetkovanim Totenhemom. Već posle 15 minuta na semaforu novootvorenog zdanja u Londonu stajalo je 0:1 kada je Doni van de Bek za nekoliko centimetara izbjegao ofsajd zamku, bacio na koljena Iga Lorisa, a potom loptu poslao u mrežu za veliko slavlje gostiju.

Pokušavao je Totenhem preko bokova, tražio se najčešće Fernando Ljorente koji je radio veliki posao večeras, ali nije mogao da uradi ništa što bi ,,pjevcima“ donelo barem pogodak. Novi problemi za Maurisija Poketina stvorili su se desetak minuta prije kraja prvog poluvremena kada je Jan Vertongen ostao da leži posle sudara sa saigračem Tobijem Aldervereldom. Rasekotina nosa je prouzrkovala mnogo veće posledice po defanzivca Totenhema, kojem je pozlilo, te je napustio igru.

Mogli su gosti i do drugog gola posle nesebičnog dodavanja Dušana Tadića za Davida Neresa, ali mladi Brazilac je u 78. minutu pogodio stativu.

To je uglavnom bilo to što se velikih šansi tiče. Totenhemovi udarci su uglavnom bili glavom i oni su najviše puta završavali iznad gola, večeras sigurnog, Onane.

Treba istaći da je Ajaks takmičenje u Ligi šampiona započeo u drugom kolu kvalifikacija, a sada su na pragu ulaska u finale najelitnijeg evropskog klupskog turnira.

Revanš je rezervisan za osam dana u Amsterdamu na ,,Johan Krojf areni“.