Analiza 21. kola Meridianbet 1.CFL: Velike borbe, iznenađenja, preokreti…

0

Dečić i Petrovac podijelili bodove, Tuzani propustili priliku za vrh tabele

U jučerašnjem okršaju 21. kola Meridianbet 1.CFL, Dečić Admiral bet i Petrovac završili su utakmicu bez pobjednika, podijelivši bodove rezultatom 1:1. Za Tuzane, ovo je značilo propuštenu priliku da preskoče Budućnost i preuzmu prvo mjesto na tabeli, sada zaostajući bod iza lidera.

Prvi gol na stadionu OFK Titograd stigao je iz nogu Petrovca, kada je u 70. minuti Slobodan Babić iskoristio asistenciju Petra Đuričkovića. No, manje od 15 minuta kasnije, Dečić je stigao do izjednačenja, s Iljirom Camajem kao strijelcem, nakon centaršuta srpskog internacionalca Bojana Matića.

Rudar obradovao navijače velikim iznenađenjem

U drugom značajnom susretu, Rudar je priredio veliko iznenađenje, pobijedivši lidera prvenstva, Budućnost, pred svojim navijačima. Ni najveći optimisti u taboru domaćeg tima se nijesu nadali da će na ovako prilično lak način stići do tri krucijalno važna boda u borbi za opstanak. Pljevljaci su osvojili tri boda i pobjegli s dna tabele, gdje se sada nalazi ekipa Mladosti Lob.bet. Domaćin je stekao prednost nakon 11. minuta igre preko Petra Bogdanovića, a u nastavku susreta Živković i Stefan Golubović potpisali su trijumf Rudara.

Jedinstvo Franca ubjedljivo savladalo Jezero

U gostima, ekipa Jedinstva Franca slavila je ubjedljivo, pobjedivši Jezero rezultatom 3:0. Bjelopoljce su do pobjede vodili Perošević i iskusni Korać, a konačan rezultat postavio je Imamović, nažalost, zatresavši mrežu sopstvenog gola u sudijskoj nadoknadi vremena. Za Jedinstvo vrlo važna tri boda, dok s druge strane, gosti imaju razloga za veliku zabrinutost.

Mornar preokretom do pobjede protiv Mladosti Lob.bet

Mornar je upisao pobjedu u gostima nakon preokreta u drugom dijelu susreta sa ekipom Mladosti Lob.bet. Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, domaćin je došao do prednosti na samom početku drugog dijela preko Anđelka Jovanovića iz jedanaesterca. Međutim, Barani su uspjeli izjednačiti preko Vukotića, a zatim i preokrenuti rezultat u 87. minuti pogotkom Đurišića. Ova pobjeda će puno značiti timu sa “Topolice” u borbi za visok plasman.

Nikšićani ponovo neuspješni

Pred svojim navijačima, fudbaleri Sutjeske su remizirali sa Arsenalom. Iako su stekli prednost u 55. minuti susreta golom Batrovića, čuvali su je do 86. minute kada je Nikač donio bod gostima iz Tivta, matiravši Giljena. Svakako je ovo novi neuspjeh za tim iz Nikšića koji ove sezone ne pruža partije koje su od njih očekivali navijači.