AS pisao o Joviću: Više svijetla, nego sjenki

0

Madridski list ,,As“ objavio je tekst u kojem se bave fudbalerima Real Madrida koji su na pozajmici u klubovima širom Evrope.

U tekstu pod nazivom: ,,Pozajmice Real Madrida: Više svetla, nego senki“ spominju se napadači Borha Majoral, koji igra u Romi, Geret Bejl (Totenhem), Luka Jović, Takefusa Kubo (Hetafe), Brahim Dijaz (Milan), Dani Sebaljos (Arsenal), Hesus Valjeho (Sevilja) i Reinier (Borusija Dortmund).

Poznato je da je Jović blistavo započeo proces svog povratka u golgetersku formu po dolasku u Ajntraht, o čemu je i pisao madridski list.

Srpski napadač nastavlja da daje golove u redovima Ajntrahta. Ponovo je bio zamena, ali nije gubio vreme ušavši na teren 25 minuta pre kraja. Bila je to prva promena trenera Adija Hitera na utakmici koju je Ajntraht odigrao protiv Arminije Bielfeld (1:5) i Jović je postigao gol devet minuta nakon što je ušao u igru, te zaključio pobedu gostiju. Iskorisio je dodavanje Kamade i posle prijema, levom nogom poslao loptu u gol Ortege. U samo 76 odigranih utakmica ima tri gola, što u proseku iznosi jedan pogodak na 25 minuta – stoji u tekstu ,,Asa“.

Deluje da žale u Madridu, posle salvi kritika koje su upućene ka srpskom napadaču. Jović će, kako je i sam rekao, pokušati da podigne svoju formu i sa većim samopouzdanjem se vrati u Real, gde je 2019. stigao iz Frankfurta u transferu vrednom 60 miliona evra.