Atalanta srušila Milan, Interu samo bod u Udinama

0

Italijanska Serija A dobija novi zaplet. Posle dramatične pobjede Rome u popodnevnim časovima, bez trijumfa su nešto kasnije ostali milanski rivali, inače dvije proplasirane ekipe na tabeli.

U derbiju kola lider je na “San Siru“ dočekao Atalantu koju nije uspio da savlada na svom terenu u posljednjih šest sezona. Nisu ni u sedmoj uzastopnoj, a čak su upisali ubjedljiv poraz. Gasperinijeva četa je slavila sa 3:0, popela se na četvrtom mjesto i vratila u trku čak i za Skudeto. Ekipa iz Bergama povela je u 26. minutu kada je Romero iznenadio defanzivce Milana, prikrao se iz drugog plana i glavom savladao Donarumu na centaršut Gosensa. Jedinu pravu šansu za Milan u prvom poluvremenu imao je Ibrahimović kada je tukao pored gola u 42. minutu.

Očekivao se pritisak domaćina u nastavku, ali je odličnom postavkom igre Atalanta u začetku spriječavala sve potencijalne akcije Milana. Nevjerovatnu glupost napravio je Fren Kesi u 52. minutu kada je bez razloga udario Josipa Iličića laktom u kaznenom prostoru. Slovenac se gradio, okrenut leđima golu, pa nije predstavljao opasnost po Donarumu. Dosuđen je penal, a Iličić je poslao loptu ispod golmana Milana i duplirao prednost svog tima. Uslijedile su još dvije šanse gostiju, jednu je imao Iličić, dok je Zapata neprecizno tukao glavom, baš na cetaršut Slovenca. Atalanta je postigla još jedan gol u 77. minutu. Sada je Romero bio u ulozi asistenta, a strijelac je bio Duvan Zapata. Mogao je Milan da smanji u posljednjim trenucima, ali je stativa spasila goste, koji sasvim zasluženo nose bodove iz Milana.

Inter opet nije iskoristio šansu da se preseli na vrh tabele. “Neroazri“ su gostovali u Udinama, gdje su pobijedili na šest od posljednjih sedam gostovanja u Seriji A. Ipak, sada kad im je bilo bitno nisu uspjeli. Udiineze nije dao gol Interu na četvrtoj uzastopnj utakmici na svom stadionu, ali je osvojio važan bod u borbi za opstanak, mada je produžio niz bez pobjede na devet utakmica. Lautaro Martinez i Barela imali su šanse za goste u finišu prvog dijela, dok je prilku za “Zebre“ propustio Jens Larsen. Udineze je prvi zaprijetio u drugom poluvremenu, Roberto Pereira je prebacio gol Intera, a u preostalom dijelu meča gledali smo pokušaje gostiju da stignu do gola i tri boda, ali su stvorili samo jednu šansu preko Hakimija u 75. minutu.

Inter se približio Milanu na dva boda zaostatka, ali sada i ostali pratiocim imaju šansu da se uključe u trku. Roma i Atalanta su to već iskoristili, a vidjećemo šta će uraditi Napoli, Juventus i Lacio.

Udineze – Inter 0:0

Milan – Atalanta 0:3(0:1)