Atletiko “srušio” Inter, u 1/4 finale se plasirao i Dortmund

0

Večeras su odigrani revanš mečevi osmine finala Lige šampiona između Atletika i Intera, odnosno Dortmunda i PSV-a.

Fudbaleri Atletiko Madrida plasirali su se u 1/4 finale Lige šampiona. Oni su nakon boljeg izvođenja penala eliminisali Inter iz Milana. Podsjećamo, prvi meč na Đuzepe Meaci okončan je pobjedom Intera.

Dimarko je u 33. minutu donio prednost gostima iz Milana. Na 1:1 poravnao je Grizman dva minuta kasnije. Na 2:1 povisio je Depaj u 87. minutu utakmice. Igrani su pordužeci, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Putnika u narednu fazu odlučili su penali, a bolje su se snašli domaći fudbaleri koji su tokom cijelog meča imali sjajnu podršku sa tribina. Depaj, Rikelme i Korea su pogađali mrežu Intera, dok je šut Nigueza odbranio Somer.

Za Inter su golove sa bijele tačke postigli Čalhanoglu i Aćerbi, dok su neprecizni bili Lautaro Martinez, Klasen i Sančez.

Tim Borusije se plasirao dalje nakon što je savladao PSV rezultatom 2:0, a prvi meč je završen rezultatom 1:1.

Poveli su domaći, lopta je bila ubačena sa lijeve strane na ivicu kaznenog prostora, gdje je posle par odbitaka stigla do Džejdona Sanča, a on sa nekih 17 metara šalje milimetarski precizan šut po zemlji u donji desni ugao gola golmana Beniteza – 1:0.

Uspio je kasnije PSV da se oslobodni pritiska i da dođe do svoje igre, ali do kraja prvog poluvremena su izostale ozbiljnije prilike za tim iz Ajndhovena.

Ipak tragičar meča je bio De Jong, koji je na dodavanje Tezea u četvrtom minutu nadoknade očajno reagovao u kaznenom prostoru domaćih i sa desetak metara poslao loptu visoko preko gola. Nije dugo tim iz Holandije čekao na kaznu.

Već u narednom napadu, Marko Rojs u kontri Dortmunda izbija sam ispred Beniteza i rutinski šalje loptu u mrežu za konačnih 2:0.