Atletiko u finalu Superkupa Španije

0

Barselona – Atletiko Madrid 2:3 (0:0)
51′ Mesi, 74′ Grizman – 46′ Koke, 80′ Morata, 86′ Korea

Fudbaleri Atletiko Madrida plasirali su se u finale Superkupa Španije pošto su danas u Džedi eliminisali Barselonu rezultatom 3:2.

Izvanredno polufinale za trofej u novom formatu Superkupa Španije u kojem je viđeno dva preokreta, na kraju je pripalo ekipi Dijega Simeonea i to u samom finišu susreta.

Prvo je, nakon poluvremena bez golova, Koke na samom startu drugog dela doneo prednost, da bi potom Lionel Mesi na sebi svojstven način poravnao pet minuta kasnije. Ubrzo potom, uslijedio je novi gol Argentinca, koji je posle konsultacije video tehnologije poništen, ali je stvari na svoje mjesto postavio Antoan Grziman nakon što je glavom sa nekoliko metara, posle odbitka, savladao Jana Oblaka. Igrao se 74. minut kada je Arturo Vidal izveo atrakciju, asistirao u stilu kung-fu poteza Đeraru Pikeu, a ovaj iz neposredne blizine postavio 3:1.

Međutim, semafor je ubrzo vratio na rezultat od pogotka Grizmana, pošto je VAR ponišio gol zbog ofsajda Vidala.

Nakon svega toga, uslijedio je period igre Atletiko Madrida. Prvo je Alvaro Morata realizovao penal, koji je napravio golman Neto, da bi potom Anhel Korea dobio loptu u prostor od Morate, izašao sam pred Neta, a golman Barse je imao loptu samo na ruci, pre nego što je ona završila u mreži za preokret ,,jorgandžija“.

Ekipa Atletiko Madrida će se u finalu sastati sa Real Madridom, koji je juče bio bolji od Valensije.