Bajer hita ka novom trofeju, Marselj i Atalanta remizirali

0

Odigrane su prve polufinalne utakmice u Ligi Evrope, a najzadovoljniji može biti Bajer iz Leverkuzena.

Nakon što su obezbijedili titulu u Njemačkoj i prekinuli veliki Bajernov niz, na dobrom su putu i ka drugom trofeju, pošto su u Rimu savladali Romu sa 2-0.

Prednost gostima doneo je Florijan Virc u 28. minutu, a konačan rezultat postavio Robert Andrih u 73. minutu, kada je po drugi put savladao Mileta Svilara.

Sve ostaje daleko otvorenije u duelu Olimpika i Atalante, pošto je utakmica u Marselju završena rezultatom 1-1.

Gosti su poveli već u 11. minutu golom Đanluke Skamake nakon dodavanja Kopmajnersa.

Međutim, već u 20. minutu rezultat je poravnao Šansel Mbemba, što je kako se ispostavilo bio i krajnji rezultat.

Revanš mečevi u Leverkuzenu i Bergamu igraće se 9. maja.