Bajern lider do večeras, nova „petarda“ Dortmunda i novi golovi Halanda (VIDEO)

0

Bajern je slavio u Majncu i preuzeo lidersku poziciju, bar do završetka meča u Lajpcigu večeras.

Šampion je lako došao do novih bodova, već u 26. minutu bilo je 3:0 za Bavarce, a golove su postigli Levandovski, Miler i Alkantara. Poljak je sve bliže obaranju rekorda Gerda Milera u broju golova u jednom prvenstvu. Domaćin je preko Holanđanina Sent Džasta smanjio u finišu poluvremena, ali je to bilo sve. Ni gosti nisu zapinjali u nastavku, pa golova više nije bilo.

I u trećoj uzastopnoj utakmici u drugom dijelu prvenstva Dortmund je postigao pet golova. Posle Augzburga i Kelna “petarda“ je isporučena i Union Berlinu. Norvežanin Haland ovog puta je bio u startnoj postavi i na svoj konto je dodao još dva gola. Nevjerovatni napadač je u januaru stigao u Dortmund i već je postigao sedam golova na tri utakmice. Ostale pogotke postigli su Sančo, Rojs sa penala i Vitsel.

Neriješeno je bilo samo u Dizeldorfu, Fortuna je povela golom Ajhana iz slobodnog udarca desetak minuta prije kraja, a izjednačio je Čendler u četvrtom minutu nadoknade i Ajntraht, za koji je igrao Filip Kostić, odnio je bod. Augzburg je posle preokreta pobijedio Verder i ostavio ga u zoni ispadanja. Gosti su dobili prvo poluvrijeme autogolom Jedvaja, ali su u nastavku Niderlehner i Vargas, za samo pet minuta, od 67. do 82. minuta donijeli preokret. Zanimljivo je bilo i u Sinshajmu gdje je Leverkuzen doživio prvi poraz u proljećnom dijelu prvenstva. “Farmaceuti“ su poveli posle solo akcije Dijabija u 11. minutu, brzo je poravnao Kramarić, a gol za pobjedu Hofenhajma postigao je Robert Skov u 65. minutu.

Majnc – Bajern 1:3 (1:3)