Barani demolirali Drezgu

0

Fudbaleri Mornara nakon 33. kola Amplitudo 2.CFL imaju sedam bodova više od drugoplasiranog Arsenala i nalaze se na korak od direktnog plasmana u elitni rang crnogorskog fudbala.

Barani su večeras upisali najubjedljiviju pobjedu u ligi ove sezone, pod reflektorima na Topolici deklasirana je Drezga sa čak 10:0. Po pet golova u oba poluvremena postigli su izabranici Slavoljuba Bubanje, a čak osam igrača Mornara upisalo se u listu strijelaca.

Nešto ranije, Arsenal je upisao novi poraz i to u Radanovićima od Grblja – 2:1. Tivćani su poveli u 21. minutu, kada je jedanaesterac iskoristio Velibor Mršulja. Preokret je stigao ubrzo, u 32. i 38. minutu strijelci za domaćina bili su Andrej Vraneš i Filip Kalačević.

Istim rezultatom Igalo je poraženo na gostovanju Beranama. Domaćina je do pobjede vodio Srđan Bošković, koji je mrežu Igala pogađao u 25. i 76. minutu.

Poraze konkurencije donekle je iskoristio Kom, koji se remijem sa Jedinostvom (2:2) primakao na dva boda od treće pozicije na tabeli, koja vodi u baraž za popunu Telekom 1.CFL. Na Zlatici je viđen zanimljiv meč, u kojem su gosti prvi došli do vođstva preko Aldina Mušovića u 34. minutu. Kom je preokrenu u rasponu od pet minuta – u 60. je precizan bio Vule Vujačić, a u 64. Mirza Hot. Ipak, bod za goste donio je Antom Memčević petnaestak minuta prije kraja meča.

Bokelj je trijumfom nad Ibrom od 2:0 ,,pobjegao“ od opasne zone. Oba gola za Kotorane postigao je Kristijan Škrelja.