Barselona ne da prvo mesto, Viljareal ostao u igri za Evropu

0

Barselona je kao domaćin savladala Leganjes u sa 2:0 (1:0) i tako zadržala prednost u odnosu na Real Madrid koja sad iznosi 5 bodova i meč više.

Povela je Barsa u 42.minutu golom Fatija posle jedne karakteristične akcije iz mnogo dodavanja. Fati je plasirao loptu u donji lijevi ugao i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu viđena je ista slika. Barselona je dominirala i u 64.minutu stigla do pogotka Grizmana, ali je poništen posle reakcije iz VAR sobe zbog ofsajda. Međutim, samo nekoliko minuta kasnije Mesi je u solo prodoru srušen u kaznenom prostoru i pokazana je jedanesterac, koji je upravo Mesi pretvorio u 2:0.

U ostalim mečevima večeras Hetafe i Espanjol su odigrali meč bez golova, dok je Viljareal savladao Maljorku sa 1:0 golom Bake u 16.minutu, i tako ostao u igri za plasman u evro kupove.