Barsin „minimalac“ za maksimalno zadovoljstvo [VIDEO]

0

Mančester Junajted – Barselona 0:1 (0:1)
Šo 12′(ag)

Španski šampion, ekipa Barselone, slavila je minimalnu pobjedu na Old Trafordu i sa mnogo više šansi da prođe u polufinale, očekuje revanš sa Mančester Junajtedom na svom Nou Kampu.

“Crvenim đavolima“ ostaje nada da mogu do još jednog podviga u gostima, pošto su u osmini finala eliminisali Pari Sen Žermen i pored poraza u prvom meču od 2:0 na svom terenu.

Prvi se na udarac odvažio Markus Rašford u 5. minutu, ali je njegov pokušaj iz slobodnog udarca sa 30 metara otišao pored gola. Barsa je igrala mirno i strpljivo plela mrežu oko kaznenog prostora Junajteda, pa je u 12. minutu Mesi pogodio u glavu Luisa Suareza, a ovaj iz dosta teške situacije tukao ka golu, lopta je zakačila Luka Šoa i završila u mreži. Pomoćni sudija je podigao zastavicu, ali je Đanluka Roki iz VAR sobe upozoren da nije bilo ni govora o ofsajdu i gol je opravdano priznat, 0:1.

Nije domaćin zbog primljenog gola odustao od svoje igre, Rašford se oslobodio čuvara u 21. minutu i snažno tukao sa 25 metara, lopta je fijuknula iznad prečke. U 29. minutu je u kaznenom prostoru gostiju pao Mektominej, nakon duela sa Pikeom, sudija se nije oglasio, a svemu je prethodio nasrtaj Smolinga na Mesija i razbijen nos Argentinca, na sredini terena.

Odličnu šansu da duplira prednost Katalonaca imao je Kutinjo, njemu je Suarez ostavio loptu u 36. minutu, ali je De Hea, u stilu rukometnog golmana, nogom zaustavio opasan udarac Brazilca. Najbolju priliku za Junajted propustio je Dalot u 40. minutu. Njega je na drugoj stativi pronašao Rašford, ali je Portugalac veoma loše zahvatio loptu glavom i poslao je, ka golu Barse, nego prema sredini terena.

Nije previše uzbuđenja bilo ni u nastavku. Lošu intervenciju Ter Štegena, kada je loptu izboksovao preblizu, nije iskoristio Rašford, čiji je volej otišao pored gola. Veliku šansu imao je Luis Suarez, koga je sa golom spojilo sjajno dodavanje Semeda, ali je Urugvajac tukao pored lijeve stative De Heinog gola.

Posle mirnog perioda, po jedan šansa na obe strane u posljednjih desetak minuta. Leo Mesi je imao slobodan udarac sa, za njega, idealne udaljenosti, nije dobro šutirao, ali je lopta nekog zakačila i umalo prevarila španskog golmana. Već u sljedećem napadu je rezervista Marsijal onemogućen u trenutku kada se spremao za udarac ka golu Barselone.