Barski fudbalski derbi obilježio zajednički nastup oca i sina u dresu starobarske Sloge

0

Pedeset osmo odmjeravanje snaga u gradskom fudbalskom derbiju ostaće u analima barskog i crnogorskog fudbala, ali prije svega fudbalske porodice Kurtović zabilježen kao lijep, nesvakidašnji i rijedak događaj.

Dugogodišnji golman starobarske Sloge, još uvijek aktivni 46-godišnji Samir Kurtović na golu Sloge je u 75. minutu zamijenio Zorana Rakića i to ne bi bilo ni po čemu neobično, da u tom istom minutu u igru nije ušao, takođe u dresu Sloge, njegov 17-to godišnji sin Irnes, koji je u tom trenutku zamijenio kapitena Starobarana Mila Novakovića.

Svakako da je malo ili veoma rijetko sličnih slučajeva u Baru, Crnoj Gori i regionu i zato u klubu sa dugom tradicijom i istorijom kao što je Sloga i pored ubjedljivog poraza u derbiju trebaju biti ponosni !

Kao što je i stariji Kurtović rekao nakon utakmice, kome je Irnes prva radost, da im u budućnosti poželimo još puno ovakvih prilika na radost svih.

Da podsjetimo, Starobarani su u barskom fudbalskom derbiju poraženi od Hajduka 3:0.