0

Bajern – Leverkuzen 1:2 (1:2)
Miler 34′ – Bejli 10′,35′

U derbiju 13. kola Bundeslige Bajer iz Leverkuzena je pobijedio šampiona na njegovom terenu.

Jedan posve nesvakidašnji meč odigrali su Bavarci i „farmaceuti“, a kada bi smo nabrajali sve šanse koje su propuštene, posebno od strane domaćih navijača, trebalo bi nam mnogo vremena i prostora.

Gosti su poveli u 10. minutu posle odličnog proigravanja Folanda za Jamajčanina Bejlija, koji je preciznim udarcem poslao loptu u desni donji ugao Nojerove mreže. Uslijedila je revija promašaja fudbalera Bajerna, a to šta nisu uspjeli da realizuju Gnabri, Perišić i posebno Levandovski, graniči se sa nemogućim. Ipak, pogodio je Tomas Miler u 34. minutu i izjednačio na 1:1. Već u sljedećoj akciji Kevin Foland i Leon Bejli odigrali su dupli pas posle koga je mladi napadač iz Jamajke izbio ispred Nojera i snažno, ovog puta lijevom nogom, pogodio suprotni ugao.

Niko nije mogao da pretpostavi da će to biti i konačan rezultat ovog spektakularnog meča. Bajern je sve karte stavio na ofanzivu, ređale su se prilike ispred gola Hradeckog, ali je odlični golman sve zaustavljao, osim kada mu je pomagao okvir gola. Naime, Bajern je čak četiri puta pogađao, što stativu, što prečku.

Od 82. minuta gosti su igrali sa desetoricom, Džonatan Ta je dobio crveni karton, ali ni sa čovjekom više domaćin nije uspio da stigne ni do boda. Meč je produžen čak 6 minuta, Levandovski je uzdrmao prečku, Gorecka isto, a Gnabri promašio odličnu šansu, ali su bodovi otiši u Leverkuzen.

Bajern je trenutno 4. sa 24 boda, dok je Leverkuzen sedmi sa dva manje. Bundesliga odavno nije bila ovako zanimljiva i neizvjesna.