Betis smijenio Real sa vrha, ubjedljivi Baskijci (VIDEO)

0

Nakon 27. kola španske Primere lider je Barslona.

Katalonci novu promociju na čelu tabele duguju i Betisu, koji je na svom terenu u Sevilji savladao madridski Real, koji sada zaostaje dva boda za velikim rivalom. Poveli su domaći golom Sidneja u 40. minuta, ali je Karim Benzema u smiraj prvog poluvremena sa bijele tačke poravanao rezultat. Ipak, iskusni Francuz je na kraju postao tragičar, jer je nakon njegovog pogrešnog pasa u 82. minutu, lopta stigla do Kristijana Telja, koji je savladao Kurtou za konačnih 2:1.

Atletik Bilbao je nadigrao Valjadolid na gostovanju. Do vođstva od 2:0 Baskijci su došli u prvom poluvremenu pogocima Unai Lopeza u četvrtom i Raula Garsije u 24. minutu. Sandro Ramirez je vratio nadu domaćima 14 minuta pre kraja susreta, ali su Injaki Vilijams u 87. minutu i Inigo Kordoba u samom finišu zapečatili sudbinu Valjadolida na ovom meču.

Osasuna, za koju je ceo meč igrao Darko Brašanac, minimalno je u Pamploni porazila Espanjol i ostavila ga prikovanog za dno tabele. Pobedonosni gol za domače postigao je Roberto Tores iz jedanaesterca u šestom minute drugog poluvremena.

Osasuna – Espanjol 1:0 (0:0)

Valjadolid  – Atletik (B) 1:4 (0:2)

Levante – Granada 1:1 (1:0)

Viljareal – Leganes 1:2 (1:0)

Betis – Real Madrid 2:1 (1:1)