Bez pobjednika u velikom derbiju: VAR spasio Juventus!

0

U okviru 9. kola Serije A fudbaleri Intera i Juventusa odigrali su nerešeno, rezultat je bio 1:1. Inter je vodio tokom cele utrakmice, ali je na kraju doživeo potpuni šok. Juve je stigao do izjednačenja zahvaljujući VARu nakon čije intervencije je pokazano na penal.

Inter je prvi stigao do prednosti. Igrao se 17. minut utakmice, Čahanoglu je uputio udarac sa 20 metara, lopta je pogodila stativu i odbila na nogu Edina Džeka koji lagano salje loptu u mrežu.Edinu Džeku je ovo sedmi pogodak u sezoni

Utakmica nije bila toliko zanimljiva i interesanta, ali se sve se to promenilo u 88. minutu, kada je tek posle reakcije iz VAR sobe, sudija Marijani dosudio jedanaesterac za Juventus. Penal je izveo Paolo Dibala koji je realizovao najstrožu kaznu i postavio konačnih 1:1.

Inter u sledećem kolu gostuje Empoliju, a Juventus dočekuje Sasuolo.