Bez pobjednika u vječitom derbiju: Malo kvaliteta, mnogo nervoze

0

Crvena zvezda – Partizan 1:1 (0:1)
Pavkov 73’ – Nikolić 37’

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana još jednom ove sezone igrali su 1:1. Crvena zvezda je bila bolji rival, naročito u drugom poluvremenu, ali je najbolji dio tima crno-bijelih, odbrana, i na ovoj utakmici bio na visini zadatka.

Prvo poluvrijeme imalo je sličan tok kao i na jesenjem vječitom derbiju odigranom na stadionu Partizana. Iako je uloga favorita prije utakmice bila na strani Crvene zvezde
Partizan je bio taj koji je od početka meča preuzeo inicijativu i nametnuo svoj ritam igre, a to je rezultiralo i prvim udarcem ka golu u 8. minutu.

Nikolić je vratio loptu do Rikarda Gomeša koji je šutirao sa dvadesetak metara, ali je Borjan bio dobro postavljen. U 17. minutu crno-bijeli su imali novu priliku, lijevi bek Miletić je
čini se želio da šutira, učinio to tako da je šut ličio na centaršut, a zaboravljeni Nikolić je ostao “kratak” na drugoj stativi. Od sredine prvog poluvremena težište igre polako je počelo da se seli na polovinu Partizana, a prvi udarac ka golu, ujedno i prva velika šansa za crveno-bijele viđeni su u 21. minutu.

Marko Marin je pokazao da može da iskoristi svaki trenutak nepažnje njegovih čuvara, ušao je u kazneni prostor i sjajno šutirao, ali je Stojković fantastično odbranio i izvukao loptu iz gornjeg desnog ugla. Samo minut kasnije sporna situacija u kaznenom prostoru gostiju, lopta je stigla do Bena koji je postigao gol, ali je poništen zbog ofsajd pozicije, iako je ponovljeni snimak pokazao da Ben nije bio u nedozvoljenoj poziciji, već Savić i Boaći.

Kako je vrijeme odmicalo nervoza među igračima bila je sve veća, sudija Grujić je u više navrata morao da smiruje igrače oba tima, a najnervozniju situaciju rešio je pokazivanjem žutih kartona Zdjelaru i Marinu. I onda, kada to niko nije očekivao, s obzirom da je lopta uglavnom provodila vrijeme na polovini Partizana crno-bijeli su poveli. Za loptu se na ivici šesnaesterca borio Kosović, iz vrlo teške pozicije pokušao je da uposli Nikolića, a onda se očajnom intervencijom “proslavio” Borjan koji je pogodio Nikolića, a lopta odskakutala u mrežu.

U drugom poluvremenu na terenu se od prvog minuta umjesto Simića pojavio Pavkov, a svoju inicijativu Zvezda je pretvorila u dvije odlične šanse. Prvo je Stojković odlično
odbranio poslije udarca glavom Milunovića, dok je Jovančić šutirao pored gola nakon što se sjajno oslobodio Pavlovića. Gosti iz Humske mogli su da dupliraju prednost u 69. minutu, Gajić je promšio loptu, Kosović bio sam ispred Borjana, ali je golman Crvene zvezde prvi stigao do lopte i otklonio opasnost.

Milojević je u 71. minutu u igru uveo Ivanića, najavio još jaču ofanzivu svog tima, a ona se isplatila već dva minuta kasnije. Pavkov se izborio za loptu ispred šesnaesterca crno-bijelih, lopta je ponovo stigla do njega, a on šutirao iz prve i iznenadio Stojkovića. Lopta se od stative odbila u mrežu za veliko slavlje navijača i igrača crveno-bijelih i uvod u vatrenih posljednjih dvadesetak minuta.

Do kraja meča nije bilo mnogo prilika, a u 88. minutu umalo opšta tuča na terenu. Svemu je prethodio lakat Nemanje Nikolića u bradu Filipa Stojkovića, pritrčao je tu Čaušić koji je ušao u verbalnu raspravu sa Nikolićem, a u opšti metež priključili su se i igrači sa klupa dva tima. Na kraju se sve smirilo, žute kartone dobili su Nikolić i Urošević, a nakon tri minuta nadoknade sudija Grujić je označio kraj utakmice.